Czy bankiet w hotelu to dobry pomysł?

Czy bankiet w hotelu to dobry pomysł?

Hotele wciąż kojarzą się głównie z miejscami noclegowymi, ewentualnie restauracjami, przeznaczonymi głównie dla turystów. Jest to jednak błędne przekonanie i miejsca o wysokim standardzie zdecydowanie wykraczają poza ten schemat. W nowoczesnym hotelu można zorganizować konferencję, zapewnić gościom dodatkowe atrakcje w postaci spa, basenu czy siłowni oraz zorganizować udany bankiet.

Uczczenie każdej okazji

Okazji do zorganizowania bankietu może być wiele – taką formę świętowania lub integracji wybierają zarówno osoby prywatne, jak również firmy. Często pierwszym miejscem, do którego kierują się organizatorzy, jest restauracja, warto jednak rozważyć inną możliwość, zwłaszcza jeśli na bankiecie pojawi się więcej osób. Hotele coraz częściej nie ograniczają się do usług oferowanych własnym gościom. Chętnie pomagają w organizacji konferencji udostępniając specjalne sale lub umożliwiają zaplanowanie bankietu. W związku z tym, że w dużym hotelu jest więcej pomieszczeń restauracyjnych, klient może poszukać sali o optymalnej wielkości. Klasyczny wystój hotelowych pomieszczeń będzie odpowiedni przy formalnych okazjach, jeśli jednak szukamy miejsca z charakterem, to właśnie hotele powstają często w starych budynkach pofabrycznych czy starych dworkach

Profesjonalna obsługa i dodatkowe atrakcje

Największą korzyścią płynącą z organizacji bankietu w hotelu jest pewność, że nasze potrzeby zostaną w pełni zaspokojone. Nie musimy martwić się o konieczność wynajęcia dodatkowej obsługi czy zapewnienia gościom spoza miasta miejsc noclegowych – w hotelu wszystkie te problemy, będą wyłącznie kwestią uzgodnień z menadżerem. W zależności od formy przyjęcie czy zaplanowanych atrakcji może pojawić się potrzeba wykorzystania sprzętu multimedialnego lub nagłaśniającego – i na taką ewentualność hotele są najczęściej przygotowane i nic nie stoi na przeszkodzie, by bankiet uświetnić muzyką graną na żywo lub przemówieniem z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Hotele mają duże doświadczenie w organizacji imprez na różną skalę, co sprawia, że ich pracownicy mogą być pomocni w organizacji wydarzenia i poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl