Wyposażenie sali szkoleniowej - czy hotel to dobre miejsce?

Wyposażenie sali szkoleniowej - czy hotel to dobre miejsce?

Obecnie żyjemy w czasach, w których ludzie chcą się rozwijać, firmy szkolą swoich pracowników aby byli coraz lepsi a w efekcie aby przynosili większe zyski i prestiż firmie. Najpopularniejszym ostatnimi czasami miejscem do zorganizowania szkolenia stają się sale szkoleniowe w hotelach. Czy to odpowiednie miejsce do przeprowadzenia szkoleń firmowych? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Dlaczego tak często wybieramy hotele?

Jeszcze do niedawna prym w kwestii miejsc do prowadzenia szkoleń wiodły na przykład centra biznesowe czy konferencyjne, teraz coraz częściej organizujemy szkolenia w hotelach. Dzieje się tak dlatego, ponieważ hotel posiada możliwość wynajęcia dla uczestników szkolenia noclegu, a także skorzystania z takich udogodnień i atrakcji jak na przykład SPA, basenu, sauny czy też restauracji lub baru hotelowego. To wszystko podnosi prestiż szkolenia oraz pozwala uczestnikom czuć się komfortowo i być zrelaksowanym co wpływa pozytywnie na dalszy przebieg samego kursu. Wzmacnia u kursantów kreatywność i pomaga w stworzeniu między uczestnikami szkolenia koleżeńskich relacji, często niezbędnych do dobrego funkcjonowania firmy.

Jak wygląda wyposażenie sali szkoleniowej w hotelu?

Na wyposażenie Sali szkoleniowej w hotelu składa się wiele elementów – zaczynając od tych najbardziej podstawowych jak stoły i krzesła, kończąc na systemie nagłośnienia i sprzętach audio – wizualnych. Podstawowa zasada jest taka, że wystrój ma sprzyjać skupieniu i kreatywności, a sprzęt powinien być nowoczesny i jak najwyższej jakości.

Meble w sali szkoleniowej

Jak już wspominałam, meble a dokładniej stoły i krzesła to podstawowe i konieczne wyposażenie Sali szkoleniowej. Ważne aby krzesła były ergonomiczne – nie chcemy przecież wiercących się z niewygody kursantów tuż po rozpoczęciu szkolenia, a stół powinien być na tyle szeroki aby każdy w wygodny sposób mógł rozłożyć wszelkie dokumenty czy też laptopa. Drugą opcją są krzesła i pulpity na których każdy ma indywidualną przestrzeń, ale zasada jest taka sama. Kolejną ważną rzeczą jest to aby wszystkie meble miały możliwość przesunięcia, rozsunięcia i przestawienia – co w większości hotelowych sal szkoleniowych jest możliwe. Potrzebujemy tego ze względu na to, że czasami format zajęć wymaga od kursantów na przykład ruchu lub wykonania jakiegoś zadania.

Sprzęt audio – wizualny i inne

Wszystkie szkolenia potrzebują takich sprzętów jak projektory, rzutniki czy też tablice interaktywne. W końcu osoba prowadząca szkolenie musi mieć możliwość wyświetlenia uczestnikom wszystkich potrzebnych materiałów. Ważne aby sprzęt był sprawny i łatwy w obsłudze. To samo tyczy się systemu nagłośniającego – koniecznego przy dużych szkoleniach gdzie głos musi być słyszany przez wszystkich.

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl