Czy imprezę firmową warto zorganizować samemu, czy lepiej przez agencję eventową?

Czy imprezę firmową warto zorganizować samemu, czy lepiej przez agencję eventową?

Tak naprawdę bardzo trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione w tytule pytanie. Wszystko zależy od pracodawcy i budżetu, jakim dysponuje, oraz jego umiejętności organizacyjnych, ponieważ zaplanowanie imprezy firmowej dla pracowników nie jest wcale proste. Składa się z wielu złożonych elementów i spraw, nad którymi trzeba cały czas czuwać. Jeśli jesteś doświadczonym organizatorem eventów firmowych, wszystko w porządku, ponieważ znasz reguły i wiesz, na co zwrócić uwagę. Natomiast jeśli dopiero zaczynasz, musisz się poważnie zastanowić nad tym przedsięwzięciem.

Nie chodzi tylko o pieniądze. Chodzi również o Twój czas i skupienie uwagi na różnych kwestiach. Lista i profil uczestników, zaproszenia, miejsce, kwestia przekąsek i jedzenia, bezpieczeństwa, rozrywek i atrakcji… jest tego sporo. Oczywiście wszystko to planowane jest w słusznym celu – w ramach integracji między pracownikami, budowaniu więzi, odpoczynku i relaksu, docenieniu ciężkiej pracy. Niestety, liczy się głównie efekt. Każde wydarzenie w firmie jest również narzędziem do jej promowania i pokazywaniu się w publicznym świetle. W takiej sytuacji naprawdę nic nie może nawalić, ponieważ porażki dzisiaj się nie wybacza zbyt łatwo.

Dlatego powierzenie organizacji imprezy firmowej czasem warto oddać w ręce profesjonalnej eventowej firmie. Taka firma zadba w każdym szczególe o plan i realizację nawet najtrudniejszych podpunktów. A jeśli coś wyjdzie nie tak… zawsze można zrzucić odpowiedzialność na nich.

Co jest ważne w organizacji imprezy firmowej? Oprócz podstawowych rzeczy, istotną zdaje się być kwestia bezpieczeństwa. Wiadomo, że raczej wszyscy pracownicy nie spędzą całego wieczoru z kieliszkiem wina w ręce. Może się również zdarzyć, że na imprezę dostaną się osoby z zewnątrz, które wykorzystają ogólne zamieszanie i luźniejszą atmosferę. Profesjonalna firma eventowa zapewni spokój, ponieważ przewiduje, jakie sytuacje – te mniej i te bardziej ekstremalne mogą się wydarzyć. Zatrudni ona specjalne osoby, które zajmą się tylko ochroną danej imprezy. Poza tym, nawet jeśli dojdzie do jakiegoś niebezpiecznego wydarzenia, będzie wiadomo jak zareagować i gdzie udać się po pomoc.

Jeśli nie jesteś pewien, czy podołasz samodzielnej organizacji imprezy, rozważ wynajęcie specjalnej firmy. Zanim podpiszecie jakąkolwiek umowę czeka was rozmowa konsultacyjna, w której przedstawisz wszystkie swoje oczekiwania i pomysły. Warto szanować swój czas.

Dobra agencja eventowa to również jej zaplecze techniczne. To na znakomitym poziomie oferuje Szok.biz z Krakowa, w tym ekrany LED ► https://szok.biz/ekran-diodowy-led/

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl