Wybór sali szkoleniowej - jakie miejsce będzie najlepsze?

Wybór sali szkoleniowej - jakie miejsce będzie najlepsze?

Obecnie coraz większą popularność zdobywają wszelkiego rodzaju szkolenia. Zarówno firmy jak i indywidualne osoby chcą się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności, wiedzę, kwalifikacje i kompetencje. Gdzie jednak organizować tego typu szkolenia aby były jak najbardziej efektowne i efektywne?

Sala konferencyjna na terenie firmy

Opcja ta z pewnością sprawdzi się w przypadku, gdy jako firma chcemy zorganizować szkolenie branżowe, dla pracowników, oraz jeżeli szkolenie to będzie stosunkowo krótkie. Przy kilkugodzinnym szkoleniu sala konferencyjna w firmie jest wystarczająca, nie musimy się martwić kwestią noclegu, a jeżeli chodzi o wyżywienie wystarczy zamówić dobry i sprawdzony catering. W wypadku dłuższego szkolenia lub formy otwartej dużo lepiej sprawdzą się centra konferencyjne lub hotele.

Centrum konferencyjne

W centrum znajdziemy na pewno bardzo dobrze wyposażone sale konferencyjne czy też szkoleniowe. Minusem tej opcji jest jednak organizowanie noclegu poza miejscem szkolenia (w wypadku kilkudniowego szkolenia), a co za tym idzie nieco bardziej kłopotliwa kwestia wyżywienia. Jeżeli jednak planowane przez nas szkolenie ma trwać jeden dzień jest to tak samo dobra opcja jak sale konferencyjne w firmie – a nawet lepsza. Dla pracowników – ze względu na „odpoczynek” od miejsca pracy, ludzie nabierają wtedy innej perspektywy i czują się swobodniej. Natomiast drugim powodem jest możliwość wyboru sali usytuowanej w jakiejś sprzyjającej do tematyki naszego szkolenia okolicy, lub po prostu miejscu ciekawym na przykład architektonicznie.

Sala konferencyjna w hotelu

Jest to równie dobra opcja na szkolenia jednodniowe co pozostałe wymienione w tym artykule, a przy tym jest to dużo lepszy wybór na zorganizowanie kilkudniowego szkolenia. Hotele mają duże zaplecze, które świetnie sprawdza się przy organizacji różnego rodzaju eventów. Organizując szkolenie w hotelu mamy do dyspozycji sale konferencyjne, miejsca noclegowe, restauracje hotelową, a do tego dodatkowe udogodnienia takie jak SPA, sauna, basen, czy hotelowy bar. To wszystko sprawia, że wzrasta prestiż szkolenia, które organizujemy. Dodatkową zaletą jest też to, że grupie dużo łatwiej będzie się zintegrować w takich warunkach, a także zrelaksować po dniu pełnym zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Jednym z świetnie wyposażonych hoteli, a przy tym położony w samym centrum Wieliczki jest Hotel Lenart.

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl