Gdzie najlepiej zorganizować bankiet?

Gdzie najlepiej zorganizować bankiet?

Najbardziej oczywistą odpowiedzią na pytanie, gdzie zorganizować bankiet, wydaje się restauracja. Wszak bankiet to wystawne przyjęcie. Jakie inne miejsce mogłoby się lepiej nadawać? Jednak obecnie tendencje są zupełnie inne. Chodzi o to, aby zaskoczyć gości.

Bankiet w nietypowym miejscu

Bankiet w nietypowej lokalizacji to często ogromne wyzwanie organizacyjne. Jednak warto pokonać wszelkie trudności, aby móc zobaczyć zaskoczone miny uczestników przyjęcia i satysfakcję malującą się na ich twarzach po zakończeniu imprezy. Możliwości są nieograniczone, a zasadzie ogranicza je jedynie wyobraźnia organizatorów. Im bardziej zaskakująco, tym lepiej. Muzeum Marynarki Wojennej, leśniczówka, stary dworek, zabytkowa forteca, stadion… przykłady można mnożyć. Bez względu na wybraną lokalizację, należy zadbać o wszelkie szczegóły.

Na co zwrócić uwagę?

Pomieszczenie lub pomieszczenia, w których odbywa się przyjęcie powinny być odpowiednio duże. Niektórzy wychodzą z założenia, że mniejsze pomieszczenia są bardziej przytulne. Natomiast goście na bankietach cenią przestrzeń. Denerwuje ich ścisk oraz duchota panująca na sali. Jest to szczególnie istotne w przypadku bankietów połączonych z tańcami. Odpowiednie przygotowanie sali to klucz do sukcesu udanego przyjęcia. Nie należy bagatelizować roli dekoracji. Chociaż istnieją miejsca, które nie wymagają dodatkowej oprawy. Co więcej, elementy dekoracyjne mogłyby zakłócać ich naturalne piękno. Ważną rolę odgrywa z pewnością oświetlenie. Za pomocą światła możemy wyczarować niepowtarzalną atmosferę i wydobyć potencjał danego miejsca. Warto również postawić na żywe kwiaty.

Jednym z najważniejszych elementów udanego bankietu jest dobre jedzenie. Pozostawmy te kwestie w gestii firmy cateringowej. Wybierzmy jednak firmę sprawdzoną i godną zaufania. Możemy zastanowić się nad niekonwencjonalnym sposobem serwowania potraw. Skoro miejsce jest nietypowe, równie zaskakujące może być podanie poszczególnych potraw. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się specjalne tacki półmiski charakteryzujące się niepowtarzalnym kształtem w środku, których znajduje się miejsce np. na świecę czy świeże zioła.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl