Plusy organizowania szkoleń w mieście i w okolicach miasta

Plusy organizowania szkoleń w mieście i w okolicach miasta

Szkolenia firmowe są bardzo potrzebnym elementem każdego przedsiębiorstwa. Niektóre dotyczą wprowadzenia nowych zagadnień do firmy, inne mają podnieść wiedzę pracowników na konkretne tematy. Czasem zdarza się, że potrzeba stworzyć zgrany zespół, który sobie ufa albo wprowadzić w wartości firmy nowych pracowników. W każdym razie, zorganizowanie szkolenia firmowego wymaga nieco wysiłku, aby można było mówić o jego sukcesie.

Gdzie?

Po ustaleniu tematyki, terminu i konkretnego programu, pojawia się zwykle pytanie o miejsce odbywania się takiego szkolenia. Generalnie mamy kilka możliwości. Po pierwsze, możemy zorganizować szkolenie firmowe w budynku naszej firmy, jednak wtedy sami odpowiadamy za załatwienie cateringu, profesjonalnego sprzętu oraz przystosowanie pomieszczeń do celów edukacyjno-integracyjnych. Po drugie, możemy wynająć hotel lub jakiś niezależny budynek typu muzeum czy dworek. Zwykle radzi się skorzystanie z tej drugiej opcji, ponieważ wyjście poza mury pracy działa orzeźwiająco i motywująco dla pracowników. Istotną kwestią jest również umiejscowienie hotelu – lepiej w mieście, czy poza miastem?

 

Pokaż się z dobrej storny

Dobre szkolenie branżowe gwarantuje podniesienie prestiżu firmy i otwarcie się na rynku pracy. Wiele zależy także od gości, których zdecydujesz się zaprosić. Ważne, by pokazać się z dobrej strony i zapewnić pracownikom oraz trenerom jak najbardziej komfortowe warunki. Pamiętaj, że inwestując w szkolenie inwestujesz także w rozwój całej firmy, a korzyści z dobrze zrobionego szkolenia będziesz odczuwał w dłuższej perspektywie.

Zapewnij różne atrakcje

Za wynajęciem sali szkoleniowej poza większym miastem przemawia kilka elementów. Po pierwsze, spokój. Samo wyjście poza miasto sprawi, że uczestnicy będą czuli się bardziej zrelaksowani i spokojni, bez ciążącej na nich presji. Po drugie, inne otoczenie. Firmy mające siedziby w centrum miasta albo w tłocznych dzielnicach nigdy nie śpią. Pracownicy większość czasu nastawiają się na wysokie obroty, a wiadomo, że długotrwałe działanie w takim trybie znacznie zmniejsza motywację. Każda, nawet niewielka zmiana otoczenia działa jak dodatkowy kop energii.

Profesjonalne centra konferencyjne i szkoleniowe

Poza miastami można znaleźć wiele wspaniałych centrów konferencyjnych i szkoleniowych. Do nich należy np. hotel Lenart, który znajduje się pomiędzy Krakowem i Wieliczką. Taka lokalizacja jest bardzo atrakcyjna, bo można zwiedzić dwa historyczne i interesujące miejsca nawet w jeden dzień! Często szkolenia czy konferencje bywają pretekstem do zwiedzenia jakiegoś miejsca – warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiejś, choćby krótkiej wycieczki. Hotel Lenart oferuje 11 sal konferencyjnych, profesjonalny sprzęt (również w wypadku konferencji, które prowadzone są częściowo on-line), świetną restaurację oraz przestrzenne pokoje dla gości. Warto rozważyć wynajęcie sali właśnie w tym hotelu, ale lepiej zrobić to wcześniej, ponieważ cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Plusy szkolenia w mieście

Zwykle chodzi o dobre skomunikowanie i bliski dostęp do lokalnych atrkacji, co również ma wiele zalet. Trzeba rozważyć najlepszą opcję dla twojej firmy.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl