Organizacja imprezy firmowej w hotelu - na co zwrócić uwagę?

Organizacja imprezy firmowej w hotelu - na co zwrócić uwagę?

Pomysłów na organizację firmowej imprezy może być bardzo wiele, podobnie jak miejsc, które mogą stać się jej scenerią. Popularnym rozwiązaniem wśród osób odpowiedzialnych za przygotowanie przyjęcia jest wybór hotelu. Daje to możliwość nie tylko zorganizowania bankietu, ale również zapewnienia gościom noclegu. Jest to bardzo istotne, jeśli uczestnicy przyjeżdżają także z innych miast i potrzebują komfortowego miejsca wypoczynku. Może się wydawać, że wybór hotelu automatycznie niesie za sobą pełny dostęp do wszystkich usług, jakie oferuje. Sprawa nie jest jednak tak prosta i organizatorzy muszą pamiętać o wielu kwestiach, które za każdym razem uzgadnia się z menadżerem hotelu.

Menu na firmowej imprezie

Hotele posiadają sale bankietowe i restauracyjne, w których często odbywają się uroczystości o charakterze prywatnym i firmowym. W większych ośrodkach na pewno łatwiej będzie znaleźć pomieszczenie o pożądanych rozmiarach dostosowanych do liczby spodziewanych gości. Dostępne wyposażenie umożliwia organizację klasycznych przyjęć przy stole, jak również bankietów w formie koktajlowej. Z tym wyborem wiąże się także konieczność podjęcia decyzji o kształcie menu. Warto poświęcić więcej czasu i uwagi na wybór potraw, bo goście na pewno docenią wyszukane kulinarne propozycje. Nie można zapomnieć także o wegetarianach, pominięcie w menu potraw warzywnych to duży błąd organizatorów. Takie zapotrzebowanie na odrębne dania należy sygnalizować odpowiednio wcześnie. Pozostawianie kluczowych decyzji na ostatnią chwilę może sprawić, że życzenia organizatorów nie będą mogły zostać zrealizowane.

Dodatkowe usługi dostępne w hotelu

Firmy organizujące imprezy w hotelu najchętniej korzystają z łatwo dostępnych miejsc noclegowych. Jednak w przypadku obiektów o wyższym standardzie mogą zaskoczyć gości także innymi atrakcjami. Spa czy basen pomogą zregenerować się po wyczerpującym wieczorze i część gości może chcieć z nich skorzystać jeszcze przed opuszczeniem hotelu. Należy wcześniej omówić taką możliwość z menadżerem hotelu lub poinformować uczestników, że dodatkowe usługi mogą realizować we własnym zakresie. Pozwoli to uniknąć niezręcznych sytuacji i niechcianych kosztów. Tor quadowy czy pole golfowe może stać się natomiast scenerią firmowej imprezy integracyjnej.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl