Sala szkoleniowa w hotelu - plusy i minusy

Sala szkoleniowa w hotelu - plusy i minusy

Od czasu do czasu firma musi zorganizować szkolenie dla swoich pracowników, aby zaktualizować ich wiedzę i wprowadzić w nowe obszary istotne dla danej branży. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się hotele, jako miejsca organizacji szkoleń. Przedstawiamy dzisiaj plusy i ewentualne minusy związane z przeprowadzeniem warsztatów w obiektach hotelowych.

Obecnie większość hoteli oferuje swoim klientom biznesowym możliwość zorganizowania u siebie firmowych szkoleń. Wybór takiej opcji może okazać się niezwykle komfortowy. Należy jednak dobrze zastanowić się jaki charakter mają mieć szkolenia oraz jakie efekt chcemy osiągnąć.

Plusy szkoleń w hotelach

Przede na organizując szkolenie w hotelu dostaniemy całą obsługę i catering w jednym miejscu. Co więcej, w recepcji osoby uczestniczące w szkoleniu otrzymają dokładne informacje i identyfikatory pozwalające im rozpocząć kurs. Dodatkowo warto wspomnieć, że hotel zapewnia profesjonalną obsługę techniczną i opiekę zawodowca, który zareaguje w razie jakiejkolwiek awarii sprzętu. Możemy również wskazać na inne zalety organizacji szkolenia w hotelu. Otóż pracownicy bardziej zaangażują się w warsztaty jeśli po wszystkim będą mogli się zrelaksować i wspólnie zintegrować w SPA bądź restauracji. W omawianych obiektach możesz zatem zorganizować wspólną kolację, przy której pracownicy spędzą miło wieczór i bardziej zżyją się z firmą. Koniecznie zadbaj o to, żeby szkolenie nie kojarzyło się pracownikom z czymś przesadnie poważnym i nudnym. Eksperci wskazują, że ludzie są o wiele bardziej kreatywni i skorzy do kreowania nowych rozwiązań, gdy intensywny czas pracy połączy się im z relaksem i zabawą. Warto zatem połączyć weekend szkoleń z wyjazdem integracyjnym, co dodatkowo pozwoli na uporanie się z kilkoma niezbędnymi eventami firmowymi jednocześnie.Możesz również liczyć na to, że pracownicy będą wdzięczni za taką formę organizacji szkolenia i na pewno przełoży się to na ich poziom zaangażowania oraz satysfakcji z pracy. A przecież zadowolony pracownik to lepszy pracownik.

Minusy szkoleń w hotelach

W zasadzie wad związanych z organizacją szkolenia w hotelu nie ma zbyt dużo i mogą wiązać się raczej z rangą i czasem trwania wydarzenia. Oczywiście nie zawsze da się połączyć przyjemne z pożytecznym. Impreza integracyjna i szkolenie można połączyć, gdy pozwala na to branża i intensywność kursów. Czasami jednak szkolenia są tak poważne, że organizacja w hotelu może negatywnie wpływać na poziom skupienia uczestników. Hotel to również kiepskie miejsce jeśli szkolenia mają potrwać zaledwie kilka godzin. Wówczas lepiej znaleźć salę w centrum konferencyjnym, ponieważ zwyczajnie całe atrakcyjne zaplecze hotelowe nie będzie nam w tej sytuacji potrzebne.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl