Poznaj Coffee Break – firmę świadczącą usługi baristyczne i barmańskie

Poznaj Coffee Break – firmę świadczącą usługi baristyczne i barmańskie

Kawa i alkohol to coś więcej niż napoje. To produkty, które są elementem towarzyskich rytuałów. Kultura ich spożywania wiele mówi o kulturze całego społeczeństwa. Dlatego tak ważne jest, że w Polsce obserwujemy w tej dziedzinie spore i bardzo pozytywne zmiany. Jesteśmy konsumentami coraz bardziej wyrobionymi i gdy chodzi o kawę i alkohol zaczynamy cenić wysoką jakość oraz sposób podania. Nie chodzi już tylko o procenty i zawartość kofeiny.

Rozwijanie umiejętności polskich baristów

Nad zmianą polskich nawyków konsumenckich pracują takie firmy jak Coffee Break, która świadczy kompleksowe usługi barmańskie oraz baristyczne, stając się cennym elementem kulinarnej rewolucji, z jaką mamy do czynienia w Polsce. Warto poznać bliżej zarówno firmę, jak i jej ofertę. Co ważne, firma Coffee Break tworzona jest przez prawdziwych pasjonatów, a jednocześnie profesjonalistów, którzy założyli ją, by dzielić się sowim doświadczeniem i pasją.

Kursy baristyczne i barmańskie to bardzo ważny element działania firmy Coffee Break. Dla kogo są przeznaczone? Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gastronomią. Można zapisać się na kurs, planując poszukiwanie pracy w tej branży. Na pewno certyfikat ukończenia kursu barmańskiego czy baristycznego będzie ciekawym punktem w CV i dużym atutem podczas rekrutacji, bo pokazuje, że kandydat poważnie podchodzi do swojej przyszłości zawodowej w gastronomii. Z kursu na pewno skorzystają tez osoby, które już pracują w tej branży, jednak czują, że chcą pogłębić i ugruntować swoją wiedzę, by przejść na wyższy poziom wtajemniczenia. Przykład? Jeśli pracujesz za barem w tanim pubie, warto zapisać się na kurs barmański, by nabyć umiejętności, które pozwolą ci na przeniesienie się do lokalu wyższej kategorii.

Warto przy tym wziąć pod uwagę, że wraz z coraz większym wyrobieniem konsumenckim Polaków zmienia się podejście do takich zawodów jak barista, barman czy kelner. Po latach traktowania ich po macoszemu, przede wszystkim jako dorywczej pracy dla studentów czy osób, które nie mają innych kwalifikacji, zaczyna się znów doceniać profesjonalizm także w tych fachach. Stąd coraz większa popularność kursów. Jeśli chcesz być naprawdę dobrym barmanem czy barista, zainwestuj w kurs, a inwestycja na pewno szybko Ci się zwróci, bo klienci doceniają wysokie kwalifikacje i dobrą obsługę. Wykwalifikowani barmani i bariści nie maja też problemu ze znalezieniem pracy.

Pomysł na własny biznes

A może myślisz o tym, żeby założyć własny biznes w branży gastronomicznej? Na przykład uwielbiasz kawę, to Twoja pasja i chciałbyś stworzyć kawiarnię, która przyciągnie podobnych pasjonatów? Poza kursem, który ułatwi ci start w biznesie, w ofercie Coffee Break znajdziesz też na przykład wynajem profesjonalnych ekspresów do kawy. Cena wynajmu dobrego sprzętu jest zdecydowanie niższa niż cena jego zakupu, dlatego to może być dobra opcja na start. Gdy lokal zacznie przynosić zyski, możesz zrezygnować z wynajmu i kupić własny sprzęt. Pamiętaj, że lepiej wynająć ekspres dobrej klasy niż za tę samą kwotę kupić na własność sprzęt gorszej jakości.

W ofercie Coffee Brak znajduje się też wynajem oraz sprzedaż mobilnych barów kawowych oraz drink barów. To też ciekawa forma pracy w branży gastronomicznej. Mobilny bar to dobry pomysł, jeśli chcesz powoli rozwijać swój biznes, bez wielkich nakładów finansowych na sprzęt oraz lokal. Co ważne, mobilne punkty gastronomiczne cieszą się coraz większą popularnością, więc dobra reklama i rekomendacje klientów sprawią, że biznes ten szybko stanie się zyskowny. Dużym atutem mobilnego baru jest to, że można tę działalność łączyć z pracą innego rodzaju, bo zwykle eventy, na które zamawiane są mobilne bary odbywają się w weekendy i inne dni wolne.

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl