Wyposażenie sali konferencyjnej - co jest najważniejsze?

Wyposażenie sali konferencyjnej - co jest najważniejsze?

Kiedy nasza praca wymaga przeprowadzenia prezentacji, czy też zorganizowania ważnego spotkania najodpowiedniejsza okaże się sala konferencyjna. Co jednak w sali konferencyjnej jest najważniejsze? Jak ją wyposażyć aby była maksymalnie ergonomiczna i aby przyjemnie się z niej korzystało?

Meble podstawowe

Oczywiście to rzecz oczywista, jednak wspomnijmy tu o niej. Dobra sala konferencyjna musi być wyposażona w odpowiedni stół, najlepiej modułowy aby dało się go swobodnie dostosowywać do wielkości wydarzeń oraz w wygodne krzesła. To podstawa ale jakże ważna. Przede wszystkim zadbajmy aby stół był odpowiednio duży, tak aby każda z siedzących przy nim osób mogła swobodnie pisać, położyć dokumenty czy też laptopa. Dobrze też gdy w stole są już wbudowane mikroporyt do których można podłączyć na przykład laptopa. Wybierając meble do sali konferencyjnej pamiętajmy aby wnętrze było wykończone z gustem, klasycznie i w sposób kojarzący się z profesjonalizmem – w końcu pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, nie znaczy to jednak, że ma być szaro i nudno – kolor mile widziany.

Sprzęt audio-wizualny

To praktycznie druga najważniejsza rzecz (po stole i krzesłach) rzecz w sali konferencyjnej. W obecnych czasach wszystkie prezentacje, zdjęcia, filmy, projekty i inne mamy najczęściej w formie elektronicznej, aby je móc przedstawić zgromadzonym na konferencji osobom konieczny jest sprawny i dobrej jakości sprzęt audio-wizualny. W sali konferencyjnej powinny więc znaleźć się między innymi: komputery, projektory mające możliwość podłączenia do laptopa, odtwarzacze multimedialne oraz ekrany dotykowe. A będąc w temacie powinniśmy również upewnić się, że dostępny jest w sali szybki Internet bezprzewodowy.

Dla tradycjonalistów

Oczywiście nie każdy lubi prowadzić prezentację / wykład czy jakiekolwiek wystąpienie posiłkując się jedynie multimediami. Wiele osób lubi prowadzić swoje wystąpienia podpierając się tradycyjnym flipboardem i kolorowymi pisakami. Czasami prezentacja wymaga tego by zrobić na przykład „burzę mózgów”, a to najwygodniej będzie zapisać na takiej tablicy.

Inne, mniej oczywiste

Warto również zabezpieczyć zaplecze gospodarcze gdzie będzie można przygotować dla uczestników konferencji kawę, herbatę i podać ciastka. Kolejną rzeczą o której warto pomyśleć to tłumaczenie symultaniczne, które jest często niezbędne w wypadku konferencji międzynarodowych.

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl