Wybór sali szkoleniowej - jakie miejsce będzie najlepsze?

Wybór sali szkoleniowej - jakie miejsce będzie najlepsze?

Każdy kto stanął przed zadaniem organizacji szkolenia dla swojej firmy dobrze wie, że sala, jaką wybierzemy na warsztaty powinna zapewnić cały pakiet, który sprawi, że wydarzenie będzie sukcesem. Musimy pamiętać o tym, że uczestnikom szkolenia nie może niczego zabraknąć. Powinniśmy znaleźć miejsce, w którym wszyscy poczują się swobodnie. Do wyboru mamy centrum konferencyjne bądź hotel, który posiada odpowiednie zaplecze. Co w takim razie wybrać?

Zaplanowanie konferencji to duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Przy wyborze miejsca powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak długość wydarzenia, lokalizacja oraz ilość użytkowników. Obecnie najczęściej firmy korzystają z usług hoteli lub centrów konferencyjnych, które umożliwiają przeprowadzenie profesjonalnych konferencji. Dodatkowo coraz większą popularność zyskują obecnie agencje, które zajmują się organizacją wszelkiego rodzaju eventów.

Opcja hotelowa

Dzisiaj zdecydowana większość hoteli oferuje swoim klientom biznesowym możliwość regularnego korzystania z sal konferencyjnych, w których organizowane są szkolenia dla firm. Wybór takiej opcji wiąże się z wieloma udogodnieniami. Okazuje się, że wybierając hotel na miejsce warsztatów, zyskujemy dodatkowe przestrzenie w postaci bazy noclegowej, restauracji i SPA. Będzie to szczególnie istotne w sytuacji, gdy szkolenia ma trwać więcej niż jeden dzień. W hotelu znajdziemy bowiem rozbudowane zaplecze, które odciąża nas ze zbędnych obowiązków organizacyjnych. Profesjonalne sale, dysponujące nowoczesnym sprzętem audio-wizualnym są nadzorowane przez obsługę techniczką. Co więcej, restauracja hotelowa oferują możliwość zorganizowania poczęstunku w postaci kawy i przekąsek lub obiadu dla biorących udział w warsztatach uczestników. Największą zaletą jest jednak to, że osoby biorące udział w szkoleniach mogą spać w tym samym miejscu, gdzie odbywa się kurs. To bardzo ułatwia planowanie logistyczne, ponieważ nie musimy martwić się transportem uczestników do pokoi w różnych hotelach. Hotele są więc świetnym miejscem na kilkudniowe szkolenia, ponieważ znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz.

Centrum konferencyjne

W sytuacji, kiedy musimy zorganizować jednodniowe szkolenie, trwające zaledwie kilka godzin, najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie go w jakimś ciekawie położonym centrum konferencyjnym. Miejsca te zapewniają wynajem profesjonalnych sal, wyposażonych w nowoczesny sprzęt audio-wizualny, w bardzo atrakcyjnych cenach. Najlepiej wybrać taki obiekt, który położony jest na przykład w centrum miasta, co będzie dodatkowym walorem dla uczestników. Upewnij się, że sale zawierają podstawowe wyposażenie, klimatyzację i obsługę techniczną, która pomoże w razie jakiejkolwiek awarii. Dowiedz się czy miejsce oferuje zorganizowanie poczęstunku czy też sam musisz załatwiać catering.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl