Bankiet firmowy - o czym należy pamiętać?

Bankiet firmowy - o czym należy pamiętać?

Bankiet firmowy jest znakomitą okazją do nawiązywania relacji biznesowych lub integracji zespołu. Niezależnie od charakteru spotkania musi ono przebiegać bez niespodzianek, bo zaważy to na opinii o firmie. Zadbanie o wszystkie szczegóły wymaga długich przygotowań i staranności, jednak udane przedsięwzięcie może przyczynić się do wzrostu renomy firmy i budowana jej pozytywnego wizerunku wśród pracowników i kontrahentów.

Bankiet dopasowany do sytuacji

Spotkania biznesowe mogą mieć różny charakter – wizyta zagranicznego wspólnika, podpisanie kontraktu czy wewnętrzna uroczystość. Okazja będzie wiązała się z liczbą zaproszonych gości, a więc wielkością sali, a także charakterem i wystrojem pomieszczenia. Ważnych kontrahentów warto ugościć w reprezentacyjnym wnętrzu, w przypadku mniej formalnych okazji wystarczająca będzie przytulna sala restauracyjna. Charakter imprezy będzie miał także wpływ na kształt menu i formę podania dań – zarówno przyjęcia serwowane, jak i te o charakterze koktajlowym mogą okazać się dobrym wyborem.

Potrzeby i oczekiwania gości

Wybór miejsca bankietu ma ścisły związek z potrzebami uczestników bankietu. Wiele osób przyjedzie na bankiet samochodem – trzeba więc pomyśleć o zapewnieniu im miejsc parkingowych. Goście spoza miasta potrzebują także miejsc noclegowych, w związku z tym najwygodniej będzie zaplanować przyjęcie w hotelu, który udostępni nie tylko salę bankietową, ale także pokoje. Układając menu, warto także wziąć pod uwagę specyficzne potrzeby żywieniowe części osób i nie dopuścić do sytuacji, gdy na stole pojawiają się same potrawy mięsne.

Zaproszenia

Bankiet firmowy powinien być planowany z dość sporym wyprzedzeniem – umożliwi to nie tylko dobre przygotowanie się do wydarzenia, ale pozwoli także gościom wcześniej zarezerwować dany termin. Zaproszenia należy rozesłać z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Warto wziąć pod uwagę także możliwe kłopoty z doręczeniem listu i zdecydować się na usługi firmy kurierskiej, która wywiąże się ze swojego zadania szybciej niż poczta. Przygotowana wcześniej lista gości znacznie ułatwi pracę organizatorom i zapewni, że nikt nie zastanie pominięty. Dzięki temu, że goście potwierdzą swoje przybycie, będzie można wcześniej rozplanować ich rozmieszczenie przy stołach czy zamówić odpowiednią ilość firmowych gadżetów chętnie wykorzystywanych jako prezent od firmy.

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl