Organizacja konferencji: dlaczego hotel jest lepszy niż siedziba firmy?

Organizacja konferencji: dlaczego hotel jest lepszy niż siedziba firmy?

Dlaczego warto zorganizować konferencję poza budynkiem firmy? Na to pytanie będziemy próbowali dzisiaj odpowiedzieć w wyczerpujący sposób. Jakie są zalety hotelu? Jak to wpływa na pracowników? Jak twoja firma zyska na takiej konferencji?

Zalety organizowania konferencji w hotelu

Zapotrzebowanie na wynajmowanie profesjonalnych sal konferencyjnych w hotelach rośnie z roku na rok, a rynek wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom organizatorów. Nowoczesne hotele posiadają już nawet po kilkanaście sal przeznaczonych do celów konferencyjnych czy szkoleniowych, co więcej – są to hotele usytuowane w centrach większych miast, a nie tak jak dawniej – hotele położone poza głównymi dzielnicami. Jakie są główne zalety zorganizowania konferencji w hotelu? Po pierwsze, zacznijmy od profesjonalnego sprzętu oraz sali. Aby nasze wydarzenie przebiegło dobrze i bez problemów, będziemy potrzebować trochę elektroniki, takiej jak: komputery lub laptopy, rzutniki, tablice interaktywne, mikrofony, odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie. Poza tym standardem jest klimatyzacja – pamiętajmy o tym, że konferencje i szkolenia mają charakter edukacyjny, a więc sala musi mieć odpowiednią temperaturę, by uczestnicy i prelegenci nie pozasypiali (pomimo dostępu do kawy). Profesjonalnie przygotowana sala szkoleniowa to taka, która pozwala na całkowitym skupieniu się na wystąpieniach i dyskusji – bez stresu dla uczestników czy organizatora (np. że zabrakło baterii w mikrofonach i trzeba mówić bardzo głośno albo że żaluzje się zepsuły i nie można w pełni zaprezentować prezentacji z powodu zbyt jasnego światła). Po drugie, zaplecze cateringowe. W każdej hotelowej sali konferencyjnej zwykle znajduje się minibarek, na którym uczestnicy przez cały czas mają dostęp do kawy, herbaty czy zimnych napojów. Dodatkowo, przy konferencjach trwających kilka dni, można wykupić posiłki w hotelowym bufecie i nie martwić się o ich jakość – w hotelach zazwyczaj funkcjonują bardzo dobre kuchnie z profesjonalnymi kucharzami. Po trzecie, nie trzeba się martwić o zakwaterowanie zaproszonych prelegentów.

Jak to wpływa na pracowników?

Konferencja organizowana poza siedzibą firmy lepiej wpływa na wydajność pracowników – jak pokazują badania, sam fakt, że musimy udać się w inne miejsce jest „odświeżający”, niczym zastrzyk nowej energii. Dzięki temu wystąpienia będą cieszyć się większym zainteresowaniem (a nie jak kolejnym punktem w ciągu dnia do odbębnienia) i pracownicy będą bardziej zrelaksowani. W kolejnych dniach po konferencji na pewno atmosfera w biurze będzie ożywiona.

A co z firmą?

Pochlebne opinie po konferencjach czy szkoleniach niewątpliwie wpływają na prestiż twojej firmy. Dlatego nie żałuj budżetu na organizowanie takich wydarzeń w hotelach, ponieważ wydane pieniądze zwrócą się z nawiązką w niedługim czasie. Dodatkowo, firma będzie kojarzona z rozwojem i dbaniem o pracowników, co przyciągnie do ciebie jeszcze więcej zdolnych i zainteresowanych pracą ludzi. Poza tym, firma zyska opinię otwartej na świat, czego nie można powiedzieć podczas organizowania konferencji w siedzibie. Zdecydowanie warto postawić na hotele.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl