Nocleg dla gości weselnych - o czym należy pamiętać?

Nocleg dla gości weselnych - o czym należy pamiętać?

Pierścionek zaręczynowy na palcu przyszłej panny młodej przypomina wyraźnie o tym, że wesele trzeba już planować. Mimo, że nie jest to najłatwiejsze zadanie to właściwe podejście i organizacja pomogą przejść przez wszystko szybko i gładko. W naszym artykule podpowiadamy, jak odpowiednio zaplanować nocleg dla gości weselnych.

Polacy to niezwykle gościnny naród, dlatego nasze wesela są tak udane i duże. Nie lubimy narażać naszych gości na niedogodności, chcąc aby bawili się jak najlepiej i najwygodniej. Szczególnie, gdy przybywają z daleka. Wówczas dobrze pomyśleć o pokojach noclegowych.

Rezerwacja pokojów

Miejcie na uwadze fakt, że zapewnienie odpowiedniego noclegu dla gości nie jest sprawą, którą można załatwić od ręki. Tematem tym lepiej zająć się zdecydowanie wcześniej. Najlepiej, jeśli spanie dla gości zaczyna się planować jakiś rok przed ślubem, kiedy lista gości jest już zamknięta. W ten sposób będziecie wiedzieć, ilu gości potrzebuje noclegu. Teraz możecie przejść do rezerwacji odpowiedniej liczby pokoi. Możecie to zrobić w domu weselnym lub pobliskim hotelu. Najczęściej decydujemy się na wybór miejsca na wesele, właśnie dlatego, że jest tu np. wiele dostępnych pokoi noclegowych. Wczesne zaplanowanie działań da czas na zarezerwowanie właściwej liczby pokoi. Uważaj, ponieważ zwlekając możesz doprowadzić do sytuacji, kiedy interesujące cię pokoje będą zajęte przez turystów lub gości z innego wesela.

Komu zamówić pokój?

Hotele organizujące wesela bardzo często mają atrakcyjne oferty, uwzględniające nocleg dla gości Pary Młodej. Jeśli organizujemy przyjęcie na wyjeździe, warto pomyśleć o zamkniętym ośrodku lub hotelu np. nad morzem. Wtedy najlepiej wynająć domki lub pokoje dla wszystkich gości, a samo wesele będzie mogło swobodnie trwać przez cały weekend wśród wyjątkowych okoliczności przyrody. Jest to jednak dobre rozwiązanie przy stosunkowo małych weselach, powiedzmy na 70 osób. Przy większej zabawie, należy uważnie przemyśleć kogo i gdzie położymy. Wówczas bowiem nie każdy potrzebuje pokoju, szczególnie jeśli mieszka w pobliżu. Oczywiście zasadą jest, że w pierwszej kolejności pokój noclegowy powinni mieć zapewniony goście, przybywający z zagranicy lub dalekiej części Polski. Jeśli mamy do czynienia z bardzo bliską rodziną, polecamy spróbować dogadać się z mieszkającą po sąsiedzku ciocią lub wujkiem, którzy mogliby użyczyć pokoju kuzynce lub kuzynowi na czas zabawy. Odradzamy tego rodzaju rozwiązania w sytuacji, gdy dwie strony nie znają się zbyt dobrze lub nie darzą się sympatią. Pamiętaj też, aby zapewnić pokój osobom starszym oraz najmłodszym. Goście z tej grupy wiekowej mogą chcieć odpocząć w trakcie wesela. Takie planowanie, pozwoli ci spełnić oczekiwania wszystkich zaproszonych.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl