Idealny bankiet - jak zorganizować?

Idealny bankiet - jak zorganizować?

Bankiet w gronie pracowników, kontrahentów lub uczestników konferencji jest dobrą okazją do wymiany poglądów oraz integracji także na polu prywatnym. Nic dziwnego, że coraz częściej tego rodzaju imprezy są organizowane przez przedstawicieli różnych branż. Kluczem do powodzenia przedsięwzięcia jest wcześniejsze zadbanie o wszystkie szczegóły i staranne przygotowanie wydarzenia.

Wybór miejsca bankietu

To jedna z ważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć organizatorzy. Najlepiej rozpocząć poszukiwania idealnej sali na kilka miesięcy przed planowanym bankietem, bo w wielu miejscach konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja. Kluczowym kryterium jest oczywiście wielkość pomieszczenia, dostosowana do liczby uczestników przyjęcia. Jednak równie ważny jest łatwy dojazd i wystarczająca ilość miejsc parkingowych. Organizatorzy coraz częściej poszukują nie tylko miejsc estetycznych i klasycznych, ale chcą zaskoczyć swoich gości wyjątkową atmosferą. Stary dworek, muzeum czy dawny browar to gwarancja, że wieczór będzie niezapomniany. W tego typu lokalizacjach powstają restauracje i hotele, które chętnie organizują firmowe bankiety.

Odpowiednie menu

Charakter i okazja do organizacji bankietu mogą być bardzo zróżnicowane i w zależności od okazji należy dopasować menu. Przy bardziej oficjalnym spotkaniu odpowiedniejszy będzie serwowany posiłek. Mniej formalne okazje można zorganizować w formie koktajlowej i zamiast pełnych dań zdecydować się na przekąski. Uzupełnieniem posiłków będą napoje – goście powinni móc stale korzystać z herbaty, kawy i wody, od decyzji organizatorów zależy, czy na przyjęciu pojawi się alkohol i czy będzie to tylko symboliczny kieliszek szampana na rozpoczęcie bankietu czy na stołach pojawi się na przykład wino.

Dodatkowe atrakcje

Aby uczynić bankiet bardziej atrakcyjnym, jego organizatorzy poszukują niestandardowych pomysłów na przyjęcie. Występy wokalne, kabaretowe lub oprowadzanie po wnętrzach browaru czy dworu, jeśli w nim odbywa się impreza, to tylko niektóre chętnie wykorzystywane koncepcje. Na pewno przyjemnym gestem będzie również niewielki upominek na zakończenie wieczoru – jeśli podejmujemy zagranicznych gości, może mieć on charakter regionalny, w innych przypadkach warto sięgnąć po firmowe gadżety.

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl