Szkolenia branżowe - gdzie zorganizować?

Szkolenia branżowe - gdzie zorganizować?

Zorganizowanie udanego szkolenia wiąże się z koniecznością przemyślenia kilku istotnych kwestii. Wybór właściwej lokalizacji to bez wątpienia jedna z najważniejszych z nich. Ta decyzja w znacznym stopniu wpływa na poziom satysfakcji uczestników oraz ocenę wydarzenia. Niektóre firmy posiadają własne sale szkoleniowe, jednak większość musi wynająć optymalne miejsce. Na co zwracać wówczas uwagę?

Wielkość sali konferencyjnej

Wielkość obiektu powinna być uzależniona od liczby osób biorących udział w szkoleniu. Weźmy pod uwagę to, że liczy się nie tylko sama powierzchnia sali, ale również ilość miejsc oraz sposób ich rozmieszczenia. Niektóre obiekty dają możliwość zmiany układu sali w zależności od charakteru szkolenia. Należy liczyć się z tym, że koszt wynajmu większego pomieszczenia, będzie odpowiednio wyższy. Jednak nie warto oszczędzać na komforcie osób szkolonych. Tym bardziej, że wpływa on na skuteczność i efektywność szkolenia. Sala szkoleniowa powinna być nie tylko przestronna, ale i nowoczesna. Bardzo istotne jest także jej odpowiednie wyposażenie oraz przygotowanie przed samym szkoleniem. Wyobraźmy sobie reakcję uczestników szkolenia na nieposprzątaną i niewywietrzoną salę. Na pewno nie zachęci ich to do pracy i skupienia.

Dostępność sali

Wybór sali powinien być dokonywany już na wstępnym etapie planowania szkolenia. Wynika to z faktu, że atrakcyjne i oblegane sale szkoleniowe mają z reguły bardzo napięty terminarz. Nie powinniśmy liczyć na to, że w ostatniej chwili uda nam się zarezerwować salę w dogodnym terminie. W wielu przypadkach będzie to po prostu graniczyło z cudem.

Budżet szkolenia

Szkolenie to spora inwestycja. Oczywiście, można je zorganizować tnąc koszty wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Pozostaje jednak wątpliwość, czy tak przygotowane szkolenie rzeczywiście będzie udane. Powinniśmy wyznaczyć sobie pewien limit, którego nie możemy przekroczyć. Zamiast oszczędzać na wynajęciu sali, kosztem komfortu uczestników szkolenia, zastanówmy się wybierając ofertę, jakie elementy wliczane są w cenę wynajmu. Dodatkowe wynajęcie sprzętu multimedialnego nadszarpnie z pewnością nasz budżet, podczas gdy w innym miejscu sprzęt jest zapewniony w ramach ceny sali.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl