Co powiecie na zimowe wesele? To jest możliwe! Dowiedz się, jak zorganizować swój wyjątkowy dzień

Co powiecie na zimowe wesele? To jest możliwe! Dowiedz się, jak zorganizować swój wyjątkowy dzień

Sezon ślubny trwa zazwyczaj od maja do października. Nie sprawia to jednak, że ślub zimą lub jesienią to zły pomysł. Wszystko powinno pójść gładko, jeśli zadbacie o odpowiednią organizację. Na co zwrócić uwagę i co zrobić, aby ten dzień był udany, niezależnie od pogody.

Zima to idealny czas na zawarcie związku małżeńskiego

Zima jest piękniejsza na wsi, na polach czy wśród drzew niż w miastach, dlatego warto rozważyć ślub w górach. Ty i Twoi goście będziecie mogli doświadczyć zimy w całej okazałości, w tym śnieżnobiałego śniegu, który nie jest zanieczyszczony przez transport publiczny, ośnieżonych drzew, zamarzniętych rzek i jezior.

Wesele zimowe, mogą być trudne do przeżycia na zewnątrz, dlatego warto urządzić strefę chłodu wewnątrz lokalu. Nie trzeba robić tego w sposób kosztowny i pracochłonny. Wystarczy kilka wygodnych foteli lub sof, które można ustawić w miejscu przyjęcia, z dala od parkietu. Upewnij się, że jest miejsce dla palących, aby nikt nie musiał palić na zewnątrz. Łatwo jest zapomnieć o uwzględnieniu szatni w lokalu. Goście będą potrzebowali miejsca, w którym będą mogli zmienić swoje ubrania i płaszcze.

Sukienka na wesele zimą nie musi mieć mniej uroku, w porównaniu z letnią stylizacją. Wiele kobiet decyduje się na model sukienki na wesele zimą z bardziej zabudowanym, długim rękawem i z cieplejszym materiałem. Tak naprawdę można wybrać każdą kreację, która skradła panny młodej serce. Nawet jeśli jest to zwiewna suknia odkrywająca sporą część ciała. Wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie okrycie wierzchnie na stylizację na zimowe wesele.

Menu na wesele

Chociaż menu na zimowe wesele nie różni się zbytnio od tego, które podalibyście latem, jest kilka rzeczy, które możecie zrobić, aby uczynić je bardziej świątecznym i odpowiednim dla chłodniejszej pogody. Aby rozgrzać swoich gości po ceremonii, możecie podać w bufecie gorącą czekoladę, grzane wina lub herbatę z rumem. W menu możesz uwzględnić bardziej treściwe i sycące potrawy, np. dania z dyni lub ciepłe, aromatyczne dania na bazie pieczeni z sosem. Gościom można zaserwować słodkie przysmaki, takie jak serniki i makowce, ciasta miodowe i orzechowe.

Zimowy ślub i wesele - zalety i wady

Para młoda musi zostać poinformowana o wszystkich argumentach za i przeciw zimowemu weselu.

Ślub zimą, jakie ma zalety?

 • Masz więcej możliwości wyboru daty, która Ci odpowiada, ponieważ terminy zimowe są mniej poszukiwane przez narzeczonych.
 • Być może trzeba będzie czekać dwa lata, aby zarezerwować lokal i inne usługi na wiosenne lub letnie wesele.
 • Właściciele sal bankietowych, aby mieć pewność, że przynoszą zyski, obniżają koszty uroczystości nawet o 20% do 40%.
 • Zimowe wesela mają swój urok i atmosferę. To uroczystość jak żadna inna. 
 • Będziecie mieli zdjęcia ślubne, jakich nie ma nikt inny!
 • Brak uciążliwości upałów - Są osoby, które nie tolerują skrajnych temperatur. Dla nich uroczystość w chłodnej aurze to udogodnienie, a nie problem. Niższe temperatury gwarantują, że jedzenie dłużej wytrzyma w upale. Panna młoda nie musi się martwić, jak długo utrzyma się jej makijaż. Latem może on zacząć się psuć po kilku intensywnych tańcach na sali. Sukienka na wesele zimą jest również wygodniejsza dla Panny Młodej, ponieważ nie jest w niej wtedy tak gorąco.

Wady zimowego wesela

 • Pogoda to najczęstszy problem, o którym myślą ludzie.
 • Nie ma możliwości zrobienia zdjęć plenerowych z rodziną lub przejechania bryczką na uroczystość, jeśli wypada ona w zimny, śnieżny lub deszczowy dzień.
 • W zimie nie ma dostępu do ogrodu i miejsc siedzących dla gości przylegających do sali bankietowej.
 • Zima jest krótsza niż lato. W grudniu zmierzch zapada zaledwie kilka minut po godzinie trzeciej po południu, pozostawiając niewiele czasu na wykonanie zdjęć w świetle dziennym.
 • Zima może przynieść zaśnieżone drogi i szkło na drogach. Jeśli planujesz zorganizować swój ślub zimą, dobrym pomysłem jest wynajęcie firmy transportowej, która może zapewnić ochronę osobom podróżującym po trudnych drogach. Upewnij się również, że Twoi goście są odpowiednio przygotowani do podróży.
 • Wesela w plenerze są trudniejsze niż letnie imprezy. 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl