Szkolenia online

Szkolenia online

Obecnie normą stało się organizowanie szkoleń z udziałem zagranicznych gości. Zorganizowanie takiego wydarzenia wymaga jednak większego nakładu pracy oraz czujności, niż przy szkoleniu, podczas którego uczestnikami są jedynie osoby, które mówią po polsku. O czym należy pamiętać?

Pokaż się z dobrej strony

Obecność zagranicznych gości na szkoleniach organizowanych przez twoją firmę może znacznie podnieść jej prestiż oraz wynieść na arenę międzynarodową. Dlatego powinieneś zadbać o to, by zaprezentować firmę z jak najlepszej strony. Jak to zrobić? Przede wszystkim nie oszczędzaj na takim szkoleniu. Pomyśl jak inwestor, który cierpliwie czeka na długoterminowe zyski. Koniecznie wynajmij profesjonalną salę szkoleniową, np. w jakimś renomowanym hotelu, ale uwzględnij także wycieczkę po budynku twojej firmy

Profesjonalizm

Zapraszając gości z całego świata musisz liczyć się z tym, że część zaproponuje ci udział w szkoleniu online. Takie metody są coraz częściej stosowane nawet podczas oficjalnych spotkań! Dlatego bądź otwarty i odpowiednio się do takiego szkolenia online przygotuj. Po pierwsze, będziesz potrzebował odpowiedniego i sprawnego sprzętu, czyli laptopa, rzutnika, miejsca na wyświetlenie obrazu, dostosowanego oświetlenia i dźwięku. Po drugie, zadbaj o szybkie i niezawodne łącze internetowe. Po trzecie, pomyśl o tłumaczu symultanicznym, który znacznie ułatwi wystąpienie twojego gościa – przecież może się zdarzyć, że nie będzie on mówił w języku angielskim.

Dress code

Sam fakt prowadzenia części szkolenia za pomocą Skype’a nie zwalnia nas z obowiązku dobranego stroju. Dotyczy to także wszystkich uczestników takiego szkolenia. Aby uniknąć niedopowiedzeń wspomnij o dress codzie już na poziomie zaproszeń na wydarzenie. Najważniejsze w takim szkoleniu jest to, żeby wszyscy potraktowali je jako pełnoprawne wydarzenie, a nie eksperyment.

Po co są takie szkolenia?

Nikt nie odmawia zalet tradycyjnym szkoleniom, ale trzeba wyjść naprzeciw współczesnym realiom – ludzie są zabiegani i nie zawsze mają czas by urwać się choćby na dwa dni. Szkolenia online wydają się świetnym rozwiązaniem, ponieważ ich cel jest dokładnie taki sam, jak szkolenia na miejscu – czy to wprowadzanie nowych technologii do twojej firmy, czy podniesienie kwalifikacji twoich pracowników albo usprawnienie pracy w zespole – da się to zrobić także przez Internet.

A co jeśli część on-line wcale nie była planowana?

Może zdarzyć się również, że część szkolenia poprowadzonego przez Internet wyjdzie całkowicie spontanicznie. Na taką możliwość też musisz być przygotowany – jeśli okaże się, że jeden z głównych gości w ostatniej chwili odmówi przyjazdu, ale wyrazi chęć na podzielenie się swoim wykładem mimo wszystko. Dlatego podczas organizowania szkolenia tak ważne jest zwrócenie uwagi na warunki sprzętowe danego miejsca. Standardem międzynarodowym stały się już takie warunki jak szybki Internet, rzutniki czy wyświetlacze. Kluczem jest otworzenie się na nowe rozwiązania i możliwości.

Zbieraj doświadczenia

Nawet, jeśli okaże się, że taka forma szkolenia nie będzie do końca atrakcyjna dla twoich pracowników, powinieneś wynieść z niego lekcję.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl