Wyposażenie sali konferencyjnej - co jest najważniejsze?

Wyposażenie sali konferencyjnej - co jest najważniejsze?

Odpowiednio wyposażona sala konferencyjna to z pewnością połowa sukcesu każdego spotkania w większym gronie pracowników, negocjacji czy wystąpień firmowych. Każde przedsiębiorstwo powinno posiadać takie miejsce. Jednak sala sali nierówna. Zadajmy, więc sobie pytanie, jakie elementy wyposażenia sali konferencyjnej są najważniejsze? Co decyduje o jej funkcjonalności i ergonomii?

Po pierwsze: meble

Meble w sali konferencyjnej to absolutna podstawa! Trudno wyobrazić sobie salę konferencyjną czy szkoleniową bez dużego stołu, przy którym rozlokujemy uczestników spotkań. W szerokiej ofercie mebli konferencyjnych dostępne są już stoły modułowe, składające się z kilku części, które mogą stanowić samodzielne stanowiska pracy lub tworzyć dowolnie skomponowaną całość. Dzięki temu z łatwością przystosujemy stół do charakteru spotkania. Kolejna kluczowa kwestia to krzesła. Powinny być przede wszystkim wygodne, ale również lekkie. Gdy zajdzie konieczność ich przestawienia, zrobimy to bez większych problemów. Dodatkowym wyposażeniem, jednak bardzo użytecznym są specjalne mikroporty montowane w stołach. Dzięki nim każdy uczestnik spotkania może podłączyć swojego laptopa. Wygląd mebli konferencyjnych odgrywa kluczową rolę, jeżeli chodzi o funkcje reprezentacyjne sali konferencyjnej. Dobrej jakości, solidnie wykonane meble o ciekawym designie zdecydowanie podnoszą prestiż danego miejsca i wpływają na wizerunek firmy.

Sprzet audiowizualny

Wygodne i funkcjonalne meble to nie wszystko. Do przeprowadzania różnego rodzaju spotkań niezbędne jest również odpowiednie zaplecze techniczne. Sprzęt audiowizualny ułatwia wszelkie prezentacje, które posiadają formę multimedialną. Korzysta się z nich coraz częściej. Aby przekaz, zarówno dźwięk jak i obraz dotarł do odbiorców sprzęt audiowizualny musi działać bez zarzutów. W jakie urządzenia musi zostać wyposażona sala konferencyjna? Nie obędzie się oczywiście bez komputerów. Potrzebne będą również projektory, odtwarzacze multimedialne, sprzęt nagłaśniający. Bardzo pomocne okazują się również specjalne ekrany dotykowe. Musimy zadbać także o szybki, bezprzewodowy Internet.

Wśród prowadzących spotkania, prezentacje czy wykłady mogą pojawić się tradycjonaliści, którzy nie potrafią wyobrazić sobie wystąpień bez możliwości zapisywania swoich myśli na tablicy. Tablice, na których pisało się kredą odeszły już jednak dawno temu w zapomnienie. Dziś wykorzystuje się najczęściej flipboardy i kolorowe pisaki. Są nieodzowne zwłaszcza, podczas prowadzenia tzw. burzy mózgów.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl