Wyposażenie sali weselnej - czego nie można przeoczyć?

Wyposażenie sali weselnej - czego nie można przeoczyć?

Większości z nas, wydaje się, że wyposażenie domu weselnego to prosta sprawa, wystarczą meble i zastawa. Otóż sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Dobrze zatem wiedzieć, co składa się na podstawowe wyposażenie sali weselnej, szczególnie jeśli zamierzamy w niedługim czasie wyprawić własne przyjęcie. W system wyposażenia wchodzą bowiem niezbędne pomieszczenia, sposób przygotowania i wydania posiłku oraz inne dodatkowe elementy. Wiedza ta pozwoli ci również ustrzec się przed oszustami, którzy każą ci płacić za coś, co powinno znaleźć się w pakiecie podstawowego wyposażenia każdej sali weselnej.

Pamiętajcie, żeby pytać o wszystko bez skrępowania, w końcu to wasze wesele ma być zorganizowane w danym miejscu, powinniście więc być jak najdokładniej poinformowani. Porządny hotel lub dom weselny nie będzie miał z tym problemu i grzecznie odpowie na wszelkie wątpliwości, w sytuacji, gdy właściciel będzie się denerwował i unikał udzielania informacji, możesz podejrzewać, że jego oferta naszpikowana jest ukrytymi kosztami.

Meble i zastawa

Może i wydaje to oczywiste, ale jakość i ilość posiadanych mebli oraz zastawy jest absolutną podstawą dla każdej sali weselnej. Najczęściej informacje te znajdziecie w podstawowym opisie oferty danego miejsca. Przekłada się to również, na liczbę gości, jaka może znaleźć się w sali. Na tym etapie warto też wyjaśnić, czy na przykład do rachunku nie zostanie nam doliczona cena za użycie pokrowców na krzesła oraz obrusów na stoły. Porządne sale weselne nie ukrywają takich kosztów i wliczają je od razu do swojej oferty.

Dekoracja

Obecnie podstawowa dekoracje w postaci ozdobnych tkanin, oświetlenia i kwiatów są wliczone w ofertę sal weselnych. Trzeba przyznać, że najczęściej są to bardzo wysmakowane i ładne ozdoby, jednak może zdarzyć się, że Para Młoda będzie chciała udekorować salę po swojemu lub zorganizować wesele w jakimś konkretnym motywie. Wówczas należy dowiedzieć się, jakie są możliwości zaaranżowania miejsca na nowo.

Co jeszcze?

O niektórych rzeczach moglibyśmy nie pomyśleć, a mogą uratować przyjęcie weselne. Do tego typu wyposażenia na pewno należy klimatyzacja, która obecnie coraz częściej jest standardem. Jest ona o tyle ważna, że w lecie wysokie temperatury mogą zamienić uroczystość w istne piekło. Klimatyzowana sala pozwala gościom na komfortową i dłuższą zabawę. Warto również upewnić się, że sala weselna posiada osobne miejsce dla orkiestry. Kolejna niby banalna rzecz, a jednak wiele Młodych Par zapomina zaplanować te kwestie i w ten sposób, zespół zajmuje połowę parkietu, a goście tłoczą się na zbyt małej przestrzeni. Upewnijcie się te, że do sali weselnej przynależy odpowiednio duży parking dla gości, ponieważ większość zaproszonych przyjedzie autami i dobrze, jeśli będą mieli gdzie je pozostawić.

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl