Jak zorganizować udany bankiet?

Jak zorganizować udany bankiet?

Bankiety w naszym kraju cieszą się coraz większą popularnością. Tego rodzaju eventy w krajach zachodnich nie są niczym nowym. U nas są na etapie raczkowania, choć zarówno w naszym życiu prywatnym, jak i zawodowym coraz częściej bierzemy w nich udział.

Czym jest bankiet?

Sam termin bankiet pochodzi z języka francuskiego i wolnym tłumaczeniu oznacza wystawne przyjęcie. Ten wystawny charakter odróżnia bankiety od typowych dla polskiej obyczajowości biesiad. Bankiety urządzane są, aby uczcić ważne wydarzenia związane zarówno ze sferą prywatną, jak i publiczną, czyli bardziej oficjalną. Organizację tego typu przyjęć powierza się najczęściej profesjonalnym firmom i zakładom gastronomicznym.

Dlaczego warto wynająć firmę do organizacji bankietu?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: bo profesjonaliści doskonale wiedzą, co zrobić, aby przyjęcie było udane. Samodzielne zorganizowanie bankietu wcale nie jest łatwym zadaniem. To nie tylko zamówienie cateringu, ale również rezerwacja odpowiedniej sali bankietowej, zadbanie o bieliznę stołową oraz zastawę, przygotowanie dekoracji. Do obsługi gości potrzebni są pracownicy przeszkoleni w tym zakresie.

Bankiety angielskie, zasiadane oraz amerykańskie

Istnieje oficjalny podział bankietów na bankiety angielskie, bankiety zasiadane oraz bankiety amerykańskie. Różnią się one między sobą przede wszystkim formą. Bankiety angielskie charakteryzuje forma stojąca, bankiety zasiadane oczywiście forma siedząca, natomiast bankiet amerykański ma formę mieszaną. Forma bankietu decyduje w znacznym stopniu o randze konkretnego wydarzenia.

Istnieje nawet swego rodzaju hierarchia bankietowa. Najwyższą formą są bankiety zasiadane. Urządzane są z okazji niezwykle doniosłych i uroczystych wydarzeń. Najczęściej organizowane są bankiety angielskie, które często nazywane są cotail-party. U nas bardziej znane pod nazwą przyjęcie koktajlowe. Aby wziąć udział w tego rodzaju przyjęciu, trzeba otrzymać zaproszenie na piśmie. W zaproszeniu ujęta jest godzina rozpoczęcia bankietu. Często podaje się także planowaną godzinę zakończenie przyjęcia. Takie spotkania nie trwają zbyt długo. Najczęściej mają miejsce między godziną 16, a 18. Nie ma mowy o zabawie do białego rana.

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl