Koncert na imprezie firmowej w hotelu - wymagania techniczne

Koncert na imprezie firmowej w hotelu - wymagania techniczne

Imprezy firmowe nie muszą być wyłącznie skromnymi bankietami, których główną częścią są rozmowy uczestników i wspólny posiłek. Coraz częściej firmy starają się uatrakcyjnić tego rodzaju okazje i rozbudowują program spotkań. Starannie przygotowana impreza uzupełniona o koncert może stać się świetną okazją do integracji zespołu lub stanowić zwieńczenie konferencji lub szkolenia. Jednak wymaga ona większej uwagi organizatorów – konieczne będzie nie tylko znalezienie hotelu dysponującego odpowiednią salą, ustalenie menu i zarezerwowanie gościom noclegu, ale także zapewnienie sprzętu i odpowiedniej oprawy.

Jak przygotować salę?

Planując koncert uświetniający imprezę firmową, trzeba mieć na uwadze, że potrzebna będzie większa sala niż w przypadku tradycyjnego bankietu. Zapewnienie miejsca dla muzyków nie może wpływać na komfort gości i ilość przestrzeni przeznaczonej na stoły, przy których siedzą. W ofercie hoteli często znajdują się specjalne pomieszczenia sprzyjające tego typu wydarzeniom – dobra akustyka, odpowiednie wyposażenie i podest dla muzyków to kwestie, na które warto zwrócić uwagę, dokonując rezerwacji. Dla lepszego efektu warto zadbać również o oświetlenie – subtelne, przyciemnione światło pozwoli zbudować odpowiednią atmosferę podczas występu.

Kwestie techniczne

Koncert nie może odbyć się bez nagłośnienia – musi być ono dostosowane do wielkości sali, ale także uwzględniać potrzeby muzyków. Wynajmując zespół, najlepiej zwrócić się z pytaniem o tak zwany rider techniczny. Jest to informacja dla klientów i ekipy technicznej, jaki sprzęt jest niezbędny, by zorganizować koncert. Głośniki, wzmacniacze, procesory głośnikowe czy muliticory to pozycje, które najczęściej znajdują się na liście potrzebnego wyposażenia. Wszystko to pozwoli organizatorom zorientować się, czy hotel jest w stanie zapewnić wszystko, co niezbędne. W przeciwnym wypadku konieczne będzie wynajęcie firmy zajmującej się profesjonalną obsługą imprez. Dobrze przygotowany przez menadżerów rider techniczny pozwoli w tym przypadku oszacować koszty i ocenić, czy firma będzie mogła im sprostać. Na etapie przygotowań przed samym koncertem istotne będzie również ustawienie sprzętu i wcześniej warto uzyskać szczegółowe informacje na ten temat.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl