Wyposażenie sali szkoleniowej - czy hotel to dobre miejsce?

Wyposażenie sali szkoleniowej - czy hotel to dobre miejsce?

Dzisiaj zdecydowana większość szkoleń odbywa się raczej w hotelach. Coraz częściej rezygnujemy z usług specjalnych centrów biznesowych. Wynika to prostego faktu. Otóż hotele posiadają komfortową bazę noclegową oraz dysponują dodatkowymi atrakcjami w postaci SPA czy wykwintnej restauracji. W ten sposób nasze wydarzenie może nabrać wyższej rangi. Naturalnym posunięciem ze strony właścicielu hoteli jest rozbudowa obiektu wprowadzenie do bryły dodatkowych pomieszczeń konferencyjnych. Oto, co powinno znaleźć się w wyposażeniu sali szkoleniowej.

Dla hoteli o podwyższonym standardzie, dysponowanie salami konferencyjnymi stało się absolutną podstawą. Wynika to ze szczególnych wymagań klientów biznesowych, którzy często szukają obiektów, które łączą w sobie możliwości rekreacyjne, jaki i konferencyjne. Przede wszystkim jednak, kiedy chcemy zorganizować szkolenie dla pracowników, musimy przekonać się czy hotel dysponuje odpowiednim wyposażeniem. Otóż odpowiednio wyposażona przestrzeń szkoleniowa zagwarantuje najlepsze warunki odbioru uczestnikom kursu.

Widoczność

Każdego rodzaju szkolenia potrzebują efektywnego wspomagania przez różnego rodzaju projektory, rzutniki oraz tablice interaktywne. Niezbędnym elementem będzie tu zatem ekran, na którym prelegent może wyświetlić swoją prezentację. Sprawdzając salę, upewnij się, że projektor można łatwo podłączyć do laptopa.

System nagłośnienia

Widoczność to jedno, trzeba również zapewnić odpowiednią słyszalność. W końcu uczestnicy kursów muszą precyzyjnie usłyszeć każde słowo, jakie ma im do przekazania prelegent. W tej roli świetnie spisze się profesjonalny system nagłaśniający. Kilka głośników umieszczonych w suficie i na ścianach z reguły załatwia sprawę. Warto zaznaczy, że system nagłaśniający powinien być zsynchronizowany z resztą sprzętów.

Rozmieszczenie mebli

Może i to banalne, jednak należy podkreślić, że krzesła i pulpity to podstawowe wyposażanie każdej dobre sali szkoleniowej. Meble powinny być wygodne i komfortowe tak, aby pozwolić na wielogodzinne przesiadywanie. Dobrze jeśli dodatkowe są one łatwe w przestawianiu, ponieważ szkolenia odbywają się według różnych schematów i czasem potrzebna będzie szybka zmiana aranżacji. Kiedy mamy do czynienie z formą czysto wykładowej prelegent powinien mieć miejsce obok ekranu. Wówczas krzesła rozmieszczamy w układzie kinowym tak, aby wszyscy słuchacze mogli wszystko z łatwością zobaczyć i usłyszeć. Jeśli jednak szkolenie przyjmie formę warsztatową, to krzesła i stoły rozdzielamy najczęściej na kilka grup lub w kole tak, aby wszyscy uczestnicy mogli swobodnie komunikować się ze sobą. Pamiętając o tym wszystkim, z łatwością wybierzesz salę idealną na organizację szkolenia dla twoich pracowników.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl