Sala weselna - jak ją wybrać?

Sala weselna - jak ją wybrać?

Wybór sali weselnej to zawsze wielkie wydarzenie dla narzeczeństwa. Kryteria wyboru niemal zawsze ograniczone są do miejscowości w której mieści się Kościół, liczby gości oraz statusu społecznego młodej pary. Dziś podpowiemy Wam w jaki sposób wybrać salę, aby impreza weselna przebiegła bezproblemowo, komfortowo i maksymalnie radośnie. Zapraszamy do lektury.

Podlicz liczbę gości

Twoja sala weselna powinna być przystosowana do większej liczby gości, niż masz zamiar zaprosić. Z reguły na wesele i tak przyjdzie mniej osób, niż początkowo zaprosiliście. To normalne, ponieważ jednej rodzinie coś wypadnie, druga zwyczajnie nie będzie mogła przybyć, trzecia zaś - ma już zaplanowane wakacje i nie "urwą" się. Jeśli planujesz wesele na 100 gości, to wynajmij taki lokal, który bez problemu pomieści 120-140 osób. Pamiętaj, że do liczby gości powinieneś doliczyć wszystkich pracowników firmy cateringowej, bo choć nie będą oni obecni podczas posiłków - nie zabraknie ich na sali.

Wybierz obiekt z kuchnią oraz klimatyzacją

Klimat w naszym kraju daje się we znaki zwłaszcza w zimie oraz lecie. Jako, że wesela zazwyczaj odbywają się latem - warto wybrać takie lokum, które ma zainstalowaną klimatyzację. Jeśli w Waszej okolicy nie ma takiej nieruchomości - warto zadbać o wynajem kilku klimatyzatorów, które zapewnią odpowiednie warunki zabawy Waszym gościom. Obiekt powinien posiadać kuchnię, ale w dzisiejszych czasach jest to standardem.

Parking

Istotnym będą miejsca parkingowe, których przed salą weselną winno być kilkadziesiąt. Nie chodzi o samo pomieszczenie gości, ale o swobodę podczas parkowania i innych manewrów. Pamiętajmy, że podczas wesela sporo osób będzie pełnić rolę kierowcy, dlatego duży parking jest podstawą. Jeżeli w okolicy Twojego lokum brak parkingu - poproś sąsiadów nieruchomości o udostępnienie podjazdu lub poszukaj czegoś innego.

Okolica

Salę weselną powinniście wybrać obydwoje. Jeśli Twojej przyszłej żonie nie podoba się lokalizacja - poszukajcie czegoś innego. Tak samo postąpcie, jeśli to Tobie nie podoba się nieruchomość. Najlepsze miejsce to takie, które podoba się Wam tak samo. Udowodniono, że to ważna kwestia psychologiczna.

A Wy? Napiszcie, jak szukaliście sali weselnej na własną ceremonię. Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach!

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl