Sala szkoleniowa w hotelu - plusy i minusy

Sala szkoleniowa w hotelu - plusy i minusy

Szkolenia stają się coraz bardziej popularnym sposobem uzupełniania i aktualizowania wiedzy pracowników. W niektórych branżach są wręcz koniecznością. Oczywiście, szkolenia takie można z powodzeniem zorganizować w siedzibie firmy, jednak pod warunkiem, że takową posiadamy, a jej rozmiary są wystarczające. Jeżeli jednak nie dysponujemy odpowiednim pomieszczeniem musimy wybrać jeden z obiektów zewnętrznych. Prezentujemy zalety i wady jednego z najpopularniejszych rozwiązań – szkoleń organizowanych w hotelach. Zacznijmy od plusów.

Zalety szkoleń organizowanych w hotelach

Trudno obecnie znaleźć hotel, który nie dysponowałby, choć niewielką salą konferencyjno-szkoleniową. Tego oczekują klienci biznesowi. Decyzja o organizacji szkolenia w hotelu wiąże się przede wszystkim z ogromną wygodą. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest kompleksowość usług oferowanych przez hotel. W hotelu dostępna będzie nie tylko odpowiednio wyposażona sala szkoleniowa, ale również obsługa i hotelowa restauracja. Recepcja z pewnością pomoże w organizacji całego przedsięwzięcia. W razie potrzeby udzieli wszelkich potrzebnych informacji, rozda identyfikatory, umożliwiające rozpoczęcie szkolenia, wskaże miejsca posiłków. Kolejnym plusem jest opieka fachowca, który czuwał będzie nad techniczną stroną szkolenia. Awarie sprzętu bardzo często powodują spore zamieszanie. Szybka reakcja jest tutaj na wagę złota.

Pracownicy biorący udział w szkoleniu w hotelu, po zakończeniu zajęć będą mieli możliwość relaksu i integracji w hotelowym barze, w siłowni, na basenie czy w SPA. Dzięki temu szkolenie będzie im się kojarzyło z przyjemnie spędzonym czasem, a nie nudnym obowiązkiem. Badania pokazują, że łączenie pacy z relaksem i zabawą wpływa na zaangażowanie i kreatywność pracowników. Dlaczego tego nie wykorzystać?

Wady szkoleń organizowanych w hotelach

Zalety szkoleń w hotelach są niezaprzeczalne. Czy istnieją, zatem jakieś wady takiego rozwiązania? Na pewno nie sprawdzi się ono w przypadku krótkich szkoleń. Koszt będzie wówczas dosyć duży, a całe atrakcyjne zaplecze hotelowe i tak nie zostanie wykorzystane. Jednym zdaniem: nie warto przepłacać! Pojedyncza sala w centrum szkoleniowym w tym przypadku będzie lepszym rozwiązaniem. Poza tym, istnieją branże, w których trudno połączyć poważną tematykę szkoleń z relaksem oraz imprezami integracyjnymi. Szkolenie zorganizowane w hotelu na pewno nie wpłynie wówczas pozytywnie na skupienie pracowników. Nie będą mogli oni skoncentrować się na przekazywanych treściach szkolenia.

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl