Wyposażenie sali szkoleniowej - czy hotel to dobre miejsce?

Wyposażenie sali szkoleniowej - czy hotel to dobre miejsce?

Trudno wyobrazić sobie współcześnie istniejącą firmę, która nie szkoli swoich pracowników. Wszak szkolenia to szansa na pogłębienie wiedzy oraz poszerzenie zakresu umiejętności. Wyszkolony pracownik przynosi przedsiębiorstwu znacznie więcej korzyści, niż taki, w którego rozwój firma w ogóle nie inwestuje. Szkolenia poza funkcją edukacyjną pełnią również rolę motywacyjną. Są swego rodzaju nagrodą dla pracowników.

Czy hotel to dobre miejsce na przeprowadzenie szkolenia?

Nie da się ukryć, że hotele wraz z rozwiniętym zapleczem szkoleniowo-konferencyjnym stały się w ostatnim czasie niezwykle popularnym miejscem szkoleń. Wielu organizatorów szkoleń zastawia się jednak, czy to na pewno odpowiednia lokalizacja. Przecież istnieją specjalne centra szkoleniowe, konferencyjne czy biznesowe, które do tej pory dominowały na rynku szkoleń. Zmienia się jednak charakter szkoleń, a co za tym idzie zmieniają się potrzeby organizatorów. Kiedyś najpopularniejsze były szkolenia krótkie, jednodniowe. Dziś coraz częściej przeprowadzane są szkolenie kilkudniowe. Wiele z nich ma charakter wyjazdowy.
Hotele poza zapleczem typowo szkoleniowym oferują również miejsca noclegowe, wyżywienie w hotelowej restauracji, odpoczynek i relaks w hotelowym SPA oraz szereg innych atrakcji. W przypadku szkoleń połączonych z zabawą oraz integracją hotele sprawdzają się doskonale. Szkolenie zorganizowane w hotelu charakteryzuje się wyższym prestiżem i pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

Szkolenie w hotelu, wyposażenie sali szkoleniowej

Nie musimy obawiać się, że wyposażenie sali szkoleniowej w hotelu będzie mniej profesjonalne, niż w centrum konferencyjnym. Właściciele hoteli doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dobrze urządzona i wyposażona sala jest ich atutem i podnosi konkurencyjność obiektu. W salach szkoleniowych w hotelu spotkamy podobne wyposażenie, jak w centrum szkoleniowym liczącym kilka sal. Znajdzie się tu z pewnością duży stół, albo kilka mniejszych, które można dowolnie ustawić w zależności od potrzeb oraz wygodne krzesła konferencyjne. Nie zabraknie sprzętu audiowizualnego, bez którego nie możliwe byłoby przeprowadzenie szkolenia. Wystrój takiej sali będzie sprzyjał koncentracji, a zarazem pobudzał do kreatywnego wykonywania zadań.

Jakie cechy powinny posiadać meble w sali szkoleniowej

Meble w sali szkoleniowej muszą być przede wszystkim wygodne. Nie ma nic gorszego, niż kilka godzin szkolenia spędzonych na twardych, niekomfortowych krzesłach. Krzesła powinny być ponadto ergonomiczne, czyli dopasowane do naszej sylwetki i niepowodujące obciążeń kręgosłupa. Stół z kolei musi dysponować na tyle szerokim blatem, aby zmieściły się na nim materiały szkoleniowe oraz laptop i znalazło się miejsce do swobodnego robienia notatek.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl