Wybór sali szkoleniowej - o czym należy pamiętać?

Wybór sali szkoleniowej - o czym należy pamiętać?

Jeśli zdecydowałeś się na zorganizowanie szkolenia firmowego poza budynkiem firmy, powinieneś pamiętać o kilku ważnych kwestiach – w tym, o wyborze odpowiedniej sali szkoleniowej. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co powinno się zawierać w profesjonalnej sali szkoleniowej oraz o jakie elementy warto zawsze dopytywać.

Po pierwsze, mobilne umeblowanie

Znając liczbę uczestników szkolenia oraz trenerów można w ciekawy sposób zaaranżować salę. Wiele zależy od rodzaju szkolenia – np. wprowadzając nowe technologie do firmy podejście do wnętrza może być mniej standardowe. Przy ustawieniu stołów, krzeseł oraz innych potrzebnych sprzętów, pamiętaj o tym, by każdy miał swoją przestrzeń i nie czuł się ściśnięty. Wybierając salę na szkolenie dowiedz się jaki sprzęt będzie dostępny dla uczestników, dogadaj się w kwestiach szybkiego przynoszenia/wynoszenia krzeseł czy stołów (w zależności od potrzeb).

Po drugie, oświetlenie

Sala szkoleniowa powinna być odpowiednio oświetlona. Zwykle sprawę ułatwia panel sterowania światłem i dźwiękiem, dlatego dowiedz się, czy w obiekcie będzie dostępna osoba odpowiedzialna za ustawienia. Na oknach powinny być zamontowane rolety lub żaluzje, aby szybko przygotować salę na wypadek wystąpienia z użyciem prezentacji multimedialnej.

Po trzecie, akustyka

Co ciekawe, to zagadnienie jest często pomijane zarówno przez organizatorów szkoleń, jak i przez projektantów sal szkoleniowych. Podobnie jak światło, jakość dźwięku ma kolosalne znaczenie dla prawidłowego przebiegu szkolenia. Wiele zależy od układu sali, aczkolwiek mogą zdarzyć się sytuacje losowe – np. remont drogi obok budynku, w którym mamy szkolenie. Aczkolwiek w takim wypadku sala powinna posiadać sprzęt, który błyskawicznie dostosuje warunki akustyczne do optymalnego poziomu (np. ściany wygłuszające). Największym wrogiem podczas wystąpień jest zjawisko pogłosu – dlatego przed podpisaniem umowy o wynajem sali, przetestuj w jaki sposób niesie się głos. Zawsze możesz także poprosić o okazanie dokumentu potwierdzającego pozytywne przejście kontroli hałasu w obiekcie.

Po czwarte, sprzęt

Cała elektronika powinna działać – laptopy, rzutniki, mikrofony, system nagłaśniający. To absolutna konieczność! Zadbaj o to, by przez małe szczegóły szkolenia nie okazała się klapą, bo np. zapomniano wymienić baterii w mikrofonach albo myszce, albo ktoś wyrwał kabel, którego nie ma w zapasie. Niestety, nawet podczas organizacji największych szkoleń w kraju nadal zdarzają się małe wpadki. Pomimo tego, że zwykle nie mają wpływu na jakość szkolenia, to takie sytuacje są niezwykle stresujące. A wiadomo, że stresu warto unikać.

Po piąte, dostęp do kawy, herbaty oraz klimatyzacja

Podczas wielogodzinnych szkoleń bardzo często uczestników dopada znużenie. Dlatego oprócz odpowiedniej temperatury powietrza (zbyt wysoka spowoduje senność) trzeba zadbać o stały dostęp zarówno do kawy, jak i innych napojów. W nowoczesnych salach szkoleniowych zwykle są minibarki, z których można korzystać przez cały czas trwania szkolenia. Warto dowiedzieć się więcej o dodatkowych udogodnieniach dla uczestników szkolenia.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl