Wybór sali szkoleniowej - wskazówki.

Wybór sali szkoleniowej - wskazówki.

Organizacja szkolenia spędza Ci sen z powiek? Jest tyle szczegółów, na które trzeba zwrócić uwagę. Musisz skoordynować wiele zadań. Podjąć mnóstwo decyzji. Jedną z najważniejszych jest wybór odpowiedniej sali. Podpowiadamy, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę.

Lokalizacja szkolenia

Oferty sal szkoleniowych kuszą. Każda wydaje się idealna. Jednak musisz określić, jakie są twoje preferencje. To Ty najlepiej wiesz, czy szukasz sali w stylu retro czy zależy Ci na bardziej nowoczesnym wystroju. Postaraj się dopasować salę do charakteru szkolenia oraz grupy docelowej. Zastanów się, jaka sala będzie najbardziej komfortowa dla uczestników szkolenia. Ustal najlepszą lokalizację. Pamiętaj o tym, że poza atrakcyjną okolicą liczy się również łatwość dotarcia na miejsce. Wybierz, zatem obiekt w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych. Może obok niego znajdować się jakiś charakterystyczny obiekt. To jeszcze bardziej ułatwi odnalezienie danego adresu.

Termin szkolenia

Inaczej organizuje się szkolenie jednodniowe, inaczej kilkudniowe. W tym drugim przypadku należy liczyć się z koniecznością ustalenia kwestii gastronomicznych oraz noclegowych. Warto wybrać wówczas hotel, w którym znajduje się sala konferencyjna. To najbardziej wygodne rozwiązanie zarówno dla uczestników, jak i dla Ciebie, jako organizatora.

Zaplecze techniczne szkolenia

Sala szkoleniowa powinna być funkcjonalna, czyli zapewniać możliwość przeprowadzenia szkolenia na najwyższym poziomie. Warto zwrócić uwagę na to, czy sala daje możliwość dowolnego układu miejsc np. układu szkolnego, panelowego, tzw. podkowy. Na jej wyposażeniu powinien znaleźć się odpowiedni sprzęt: nowoczesne urządzenia multimedialne, tablice interaktywne, projektor. Koniecznie ustal czy korzystanie ze sprzętu wliczone jest w cenę wynajmu. Dostępność szybkiego Wi Fi to już niemal standard, ale warto dopytać także o tę kwestię. Bardzo istotną sprawą jest też odpowiednie nagłośnienie. Idealna sala powinna posiadać także właściwe oświetlenie. Wskazana jest również klimatyzacja. Zapytaj właściciela sali, czy przy obsłudze sprzętu można liczyć na pomoc pracowników obiektu. W trakcie szkolenia mogą wyniknąć pewne problemy techniczne. Warto mieć wówczas wsparcie.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl