Sala szkoleniowa - co jest najważniejsze w wyposażeniu?

Sala szkoleniowa - co jest najważniejsze w wyposażeniu?

Każda sala szkoleniowa, niezależnie czy znajduje się w siedzibie firmy czy w hotelu, powinna być w pełni wyposażona w profesjonalny sprzęt. Czasy, kiedy stół, krzesła i rzutnik wystarczyły do przeprowadzenia udanego spotkania biznesowego dawno się skończyły. Dzisiaj potrzebne są specjalnie zaprojektowane przestrzenie, w której używa się najnowocześniejszego sprzętu audio-wizualnego. W naszym artykule dowiesz się, w co dokładnie powinna być wyposażona porządna sala szkoleniowa.

Obecne sale konferencyjno-szkoleniowe wyposażone są w nowoczesne technologie, które na bieżąco poddawane są aktualizacji, tak by sprostać oczekiwaniom różnych klientów. Nic dziwnego więc w tym, że coraz więcej firm preferuje korzystanie z profesjonalnych sal szkoleniowych, jakimi dysponują hotele. W ten sposób znacznie minimalizują koszty, które musiałoby pochłonąć profesjonalne przygotowanie przestrzeni szkoleniowej. Hotele udostępniają wiele pomieszczeń dostosowanych do specyfiki danego kursu oraz liczby jego uczestników. A co dokładnie znajduje się w ich wyposażeniu?

Sprzęt audio-wizualny to podstawa

Tego typu sprzęt to serce każdej dobrej sali szkoleniowej, bez którego niemożliwym byłoby przeprowadzenie udanego kursu czy szkolenia. Na urządzenia umożliwiające odtworzenie materiałów szkoleniowych będą składać się komputery, projektor (koniecznie z możliwością podłączenie do laptopa), ekrany, odtwarzacze multimedialne, czy nowoczesne ekrany dotykowe umożliwiające interakcję z uczestnikami. Bardzo istotna jest również możliwość korzystania z bezprzewodowego Internetu. Do podstawowego oprzyrządowania należy także bezprzewodowy mikrofon oraz nagłośnienie bez szumów i innego rodzaju zakłóceń. Głośniki powinny być rozmieszczone tak, aby zapewnić maksymalną głośność dla każdego uczestnika a przy tym nie drażnić słuchu. Chodzi przecież o to, żeby mówca była jak najlepiej zrozumiany, dlatego sprzęt powinien w tym pomagać, a nie utrudniać komunikację.

Dodatki są równie ważne!

Oczywiście dobrze, jeśli szkolenie jest bardziej aktywne i jego uczestnicy mogą od czasu do czasu uruchomić pokłady swojej własnej kreatywności, aby łatwiej przyswoić zdobywaną podczas wykładów wiedzę. Wówczas świetnie sprawdzają się tablice – flipboardy, gdzie prelegent z udziałem słuchaczy może przedstawić różne koncepcje, przeprowadzić specjalną grę czy symulację. Ostatnio do usług dodatkowych zalicza się również tłumaczenia symultanicznie, które najczęściej stosuje się w przypadku szkoleń o charakterze międzynarodowym

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl