Szkolenia branżowe w hotelu - czy to się opłaca?

Szkolenia branżowe w hotelu - czy to się opłaca?

Szkolenia branżowe mają wiele zalet. Przede wszystkim nie ma lepszego sposobu na poszerzanie wiedzy pracowników, zdobywanie przez nich potrzebnych umiejętności zawodowych oraz zwiększanie kompetencji. Ale to nie wszystko! Szkolenia mają również ogromny wpływ na budowanie relacji między pracownikami. Dzięki nim późniejsza współpraca może być bardziej efektywna. Szkolenia ponadto wpływają pozytywnie na wizerunek przedsiębiorstwa. Firma, która stawia na rozwój swoich pracowników jest od razu lepiej postrzegana, zarówno przez osoby w niej zatrudnione, jak i całe otoczenie. Wielu organizatorów szkoleń branżowych na miejsce warsztatów czy wykładów wybiera hotel. Trzeba przyznać, że jest to jedno z korzystniejszych rozwiązań. Zastanówmy się, zatem dlaczego obiekty hotelowe to idealne miejsce na przeprowadzenie szkolenia branżowego.

Komfort i kompleksowość usług

Wybranie hotelu na organizację szkolenia branżowego to przede wszystkim ogromny komfort. Obiekt hotelowy zdejmuje z bark organizatora wiele zadań. Hotele posiadają, bowiem nie tylko samo zaplecze szkoleniowe, a więc salę i odpowiednie wyposażenie, ale również bazę noclegową, w wielu przypadkach mocno rozbudowaną, zaplecze gastronomiczne oraz dodatkowe udogodnienia w postaci baru, siłowni, strefy SPA, basenu, sauny itp. Hotele są w stanie zapewnić nam również miejsce na spotkania integracyjne odbywające się po zajęciach. Wiele z nich dysponuje ogrodem, kącikiem do grillowania czy miejscem, w którym można urządzić firmowe ognisko.

Czy opłaca się organizować szkolenia w hotelu?

Pomińmy kwestie finansowe, bo nie one są tutaj najważniejsze. Wiadomo przecież, że zorganizowanie szkolenia to spora inwestycja. Organizacja szkolenia w hotelu z pewnością pozwala zaoszczędzić czas. Wyobraźmy sobie, że organizator szkolenia każdej kwestii musi dopilnować osobiście. Pod względem logistycznym to bardzo trudne zadanie, wymagające sporej ilości czasu i talentu organizatorskiego.

Szkolenie w hotelu na pewno pozwala zaoszczędzić… stresu! Nie da się ukryć, że w trakcie wielodniowego szkolenia różne sytuacje mogą się zdarzyć. Brak prądu, awaria laptopa, na którym znajduje się ważna prezentacja, kłopoty z nagłośnieniem. Trudno oczekiwać, by organizator szkolenia był specjalistą od wszystkiego. Hotele zapewniają natomiast pomoc techniczną w nieprzewidzianych sytuacjach.

Jedną z największych zalet szkolenia w hotelu może okazać się integracja pracowników. Nie niezmiernie ważne, aby grupa współpracujących ze sobą osób dobrze się znała i miała do siebie zaufanie. Wartością dodaną szkoleń branżowych w hotelach są z pewnością nawiązane w ich trakcie relacje.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl