Sala szkoleniowe - czego nie może zabraknąć?

Sala szkoleniowe - czego nie może zabraknąć?

Dzisiejsze sale szkoleniowe muszą być funkcjonalne i wszechstronne, co wiąże się z koniecznością zapewnienia niezbędnego wyposażenia. Oczywiście estetyka jest również ważna, ale to sprzęt audio-wizualny stanowi serce każdej sali szkoleniowej. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio dobrać elementy tak, żeby zapewnić jak najlepszą efektywność szkoleń przeprowadzanych w pomieszczeniach konferencyjnych.

Chcesz zorganizować szkolenie dla swoich pracowników i musisz wybrać odpowiednią salę? Warto zatem dowiedzieć się, czego nie może zabraknąć w każdej porządnej sali szkoleniowej, jeśli nie chcesz, aby organizowany kurs okazał się porażką. Właściwie wyposażona przestrzeń zagwarantuje jak najlepsze warunki odbioru wszystkim uczestnikom warsztatów.

Ekrany i projektory

Wszelkiego rodzaju szkolenia wymagają wspomagania przez różnego rodzaju projektory, rzutniki, wizualizery czy tablice interaktywne. Do tego potrzebny jest oczywiście ekran, na którym wyświetli się prezentacja prelegenta. Ważne jest również to, aby projektor można było bez przeszkód podłączyć do laptopa.

Nagłośnienie

Poza odpowiednią widocznością, równie ważne jest to, aby uczestnicy szkolenia mogli dokładnie usłyszeć to, co prelegent ma im do przekazania. Do tego potrzebny jest odpowiedni system nagłaśniający. Wystarczy kilka głośników umieszczonych w suficie i na ścianach, które można łatwo zsynchronizować z resztą sprzętów. Ich rozmieszczenie powinno być takie, aby nie dopuścić do pogłosów lub szumów, które utrudnią zrozumienie przekazu.

Systemy sterowania

W tym wypadku wszystko zależy od wielkości sali, jednak każda z nich – bez względu na gabaryty – powinna być wyposażona w specjalny system konferencyjny. Jest to rozwiązanie, które umożliwia dyskusję w większym gronie słuchaczy. Potrzebne są zatem bezprzewodowe mikrofony lub specjalne pulpity wyposażone w mikrofony. Istotny jest również sprawny system sterowania, czyli np. pilot operujący projektorem i nagłośnieniem lub bardziej rozbudowany centralny system sterowania, kierując również oświetleniem oraz klimatyzacją.

Meble i ich rozmieszczenie

Krzesła i pulpity to podstawowe wyposażanie każdej sali szkoleniowej. Meble powinny być łatwe w przestawianiu, ponieważ szkolenia mają różne scenariusze. W sytuacji czysto wykładowej prelegent powinien mieć miejsce obok ekranu a resztę krzeseł należy rozmieścić w układzie kinowym tak, aby wszyscy słuchacze mogli łatwo usłyszeć i zobaczyć prezentację. Kiedy mamy do czynienia z warsztatami krzesła i stoły rozmieszczamy w grupach lub w kole tak, aby wszyscy uczestnicy mogli swobodnie nawiązać ze sobą kontakt.

Co jeszcze?

Oczywiście każda sala szkoleniowa powinna dysponować bezprzewodowym Internetem oraz flipchartem z papierem i mazakami.

 

 

 

Najlepsze miejsca na konferencje i szkolenia kilkudniowe oraz porady dotyczące organizacji wesela i noclegu dla gości.

802 136 459

kontakt@riverrestorationconference2016.pl